مقاله

راه‌های برطرف کردن بوی کفش

Ways to eliminate the smell of shoes

پاها زمان زیادی از روز را داخل کفش هستند و پاها تهویه نمی‌شوند. عرق و گرما داخل کفش به مدت طولانی باقی می‌مانند و این زمینه‌ای برای بوی ناخوشایندی است که از کفش به مشام می‌رسد.حالا چه کاری می‌توان برای رفع این بوی بد انجام داد؟ همیشه این مسئله در بین اغلب خانواده‌ها وجود دارد و سعی کردیم در این بخش به بررسی راه‌های برطرف کردن بوی کفش بپردازیم. افرادی که دچار این مشکل زیاد هستند، وقتی به مهمانی می‌روند یا در هر شرایطی قرار می‌گیرند که لازم است کفش‌های خود را در بیاورند، از بوی بد پای خود خجالت می‌کشند و به راحتی با رعایت یک سری اصول قابل اجرا می‌توانند از شر این بوی بد خلاص شوند.

 Use-baking-soda-for-the-smell-of-shoesچگونه با جوش شیرین بوی بد کفش را از بین ببریم؟

از زمان‌های قدیم شنیدیم که جوش شیرین را برای رفع بوی بد کفش یا کتانی مناسب است. پودر جوش شیرین را در کف کفش پخش کنید و بگذارید حداقل زمانی حدود 10 ساعت را در کفش بماند تا بو را جذب کند و برای استفاده از کفش، این پودرها را خالی کنید. برای راحت‌تر استفاده کردن از جوش شیرین می‌توانید آن را در میان دستمال‌های کوچک بسته‌بندی کرد و در کفش های متفاوتی که دارید مثل یک بوگیر بگذارید. بهتر است که به صورت روزانه و مرتب از جوش شیرین برای این کار بهره نبریم زیرا که باعث خشکی کفش می‌شود.

change socks for smelly shoesعوض کردن جوراب به صورت مرتب

یکی از بهترین و راحت‌ترین کارهایی که می‌توانید انجام دهید، این است که مرتب جوراب‌هایی را که می‌پوشید عوض کنید. این کار باعث می‌شود جورابی که عرق کرده عوض شود و یک جوراب خشک را مجدد بپوشید و به این نحو کفش شما دیرتر بو می‌گیرد. جوراب نخی هم یک گزینه‌ی بسیار مناسب است که در آن پای شما کمتر بو می‌گیرد.

baby powder for smelly shoesپودر بچه برای بوی کفش

به جای بوگیر کفش می‌توانید پودر بچه استفاده کنید. این بار پودر بچه را به پاهای خوئ بمالید تا هم کمتر عرق کند هم از شر بوی نامطبوع آن‌ها رها شوید. قبل از اینکه پودر را مصرف کنید، حتما پاهای خود را بشویید و با یک حوله کاملا خشک کنید. این مورد از پاشیدن جوش شیرین بهتر است و خودش هم بوی بهتری ایجاد می‌کند. پس اگر پودر بچه در دسترس دارید، این روش را امتحان کنید.

tea bag for shoes smellچای کیسه ای برای رفع بوی کفش

برای اینکه چای کیسه‌ای استفاده کنیم، اول آن را در آب جوش برای مدتی می‌گذاریم تا رنگش را پس دهد و سپس آن را خارج کرده و صبر می‌کنیم تا خنک شود. آن را برای یکی دوساعت در کف کفش قرار داده تا بوی بد کفش را بگیرد. خود چای حاوی ماده‌ای است که باکتری‌ها را از بین می‌برد و همین باکتری‌ها در اغلب اوقات دلیل بوی بد پا هستند.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *