مقاله

رعایت اصول ابتدایی شیک‌پوشی

how to be stylish

هر زمان که اسم شیک‌پوشی به گوش شما می‌خورد، حتما تصور می‌کنید که باید پولدار بود یا برند پوشید. خبر خوب این است که هیچ‌کدام از این موارد تاثیر بسزایی در شیک‌پوشی افراد ندارد و برای این مورد تنها کافی است نکاتی ساده و کوچک را مد‌نظر داشت. همه‌ی جوانان و نوجوانان دوست دارند که خوش‌پوش باشند لذا باید این باور غلط را کنار بگذاریم که لباس‌های قیمتی همیشه دلیلی بر پوشش شیک هستند. درنهایت نمی‌توان دقیق گفت که شیک‌پوشی دقیقا چیست و برای آن چه معیارهایی را باید درنظر گرفت و این کاملا سلیقه ایست. در این مقاله تلاش ما بر این است تا اصول ابتدایی شیک‌پوشی را برشمریم و ببینیم که چه بپوشیم.

principals of stylish

چرا شیک‌پوشی اهمیت دارد؟

با پوشیدن لباس‌های شیک به اطرافیان این حس را منتقل می‌کنید که به خودتان اهمیت می‌دهید. برای رعایت اصول ابتدایی شیک‌پوشی، پیر یا جوان بودن اهمیتی ندارد و در هر سنی می‌توان مرتب و شیک پوشید. خوش‌پوشی علاوه بر اینکه در دیگران حس خوبی نسبت به شما ایجاد می‌کند، به خودتان حس خوشآیندی القا می‌کند که با ظاهری آراسته در محافل حضور دارید. با توجه به توصیه‌ها و نکات زیر می‌توانید مناسب و برازنده لباس بپوشید.

جذابیت در عین سادگی

امروزه با وجود تنوع زیادی که درلباس‌ها هست، اکثر افراد ترجیح می‌دهند ساده بپوشند. لباس‌های ساده و در عین حال کلاسیک همیشه جذابیت خود را دارند پس داشتن چند دست لباس ساده حتما به شما دررعایت اصول شیک‌پوشی کمک بسیاری می‌کند. مدل‌های پرزرق وبرق سریع شما را خسته می‌کنند و از آنها دلزده می‌شوید. خلاصه که قدیمی‌ ها همیشه گفته‌اند: ” زیبایی در سادگیست “.

at the same simplicityبا توجه به اندامتان لباس انتخاب کنید

لباسی که می‌پوشید را با توجه به فرم اندامتان و سایز خود انتخاب کنید. تناسب قد و اندام موضوع مهمی است که درست است در شیک‌پوشی بسیار موثر خواهد بود ولی دلیل نمی‌شود که افراد تپل یا قد کوتاه نتوانند شیک‌پوش باشند. تنها کافی است که لباس‌هایی بپوشید که به فرم بدن شما بیاید وبدانید که چه سایزی و چه ترکیبی فرم بدن شما را بهتر نشان می‌دهد. ممکن است لباسی که در تن شما بسیار شیک است، درتن فردی دیگر اصلا مناسب نباشد. لباس‌های متفاوت را امتحان کنید و جلو آینه بروید و ببینید کدام‌یک شما را خوش استایل نشان می‌دهد، همان انتخاب مناسبی است.

اکسسوریاستفاده از اکسسوری‌ها

اغلب نوجوانان از اکسسوری استفاده می‌کنند و این مورد استایل آنها را شیک می‌کند. پس مهم است که به جزئیات ظریفی مثل یک دستبند یا ساعت یا هراکسسوری دیگری بها داد و در پوشش خود از آن‌ها استفاده کرد چرا که تاثیر بسیاری در ظاهر و شیک بودن دارند. برای اینکه همیشه شیک باشید نباید لزوما یک کمد پر از لباس‌های رنگارنگ داشته باشید، فقط باید در کنار آن‌ها از اکسسوری‌های متفاوت استفاده کرد.

choose Suitable shoesانتخاب کفش مناسب

برای اینکه در هر استایلی که انتخاب می‌کنید شیک باشید و بدرخشید، در کنار لباس‌ها یک جفت کفش مناسب با آن استایل را بپوشید. اگر تیپ رسمی انتخاب شماست، کفش هم رسمی باشد و اگر تیپ کژوال، کفش را هم اسپرت بپوشید.
کفش‌های ساده مناسب برای هر تیپی داشته باشید و آن را در موقعیت‌های مناسب ست کنید.
بدین ترتیب شما می‌توانید ظاهری شیک و آراسته برای خود رقم بزنید.

 

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *