پوشاک, زنانه, کفش

چه کفشی بپوشیم، چه کفشی نپوشیم؟

چه کفشی بپوشیم ؟

خیلی وقتا فقط به اینکه مانتو یا پیراهن چی بچوشیم توجه میکنیم و کفش هر چی که دم دست بود رو به پا میکنیم ، درصورتی که یکی از نکات مهم استایل این هست که به مدل کفش ما و اینکه چه کفشی بپوشیم توجه کنیم .

کفشی که قرار هست با لباس ست کنید یکی از دغدغه های ما خانوم هاست چون اگر یک لباس شیک به تن کنیم ولی کفشمان با آن ست نشود ، کل استایل ما را زیر سوال می برد .

در این مقاله میخواهیم به این موضوع بپردازیم که چجوری کفش مناسب رو انتخاب کنیم و علاوه بر سلیقه مان چه چیزهای دیگری را باید مد نظر قرار بدهیم .

موقعیت را در نظر بگیرید

باید ببینید برای چه مراسمی و چه موقعیتی کفش انتخاب می کنید . برای یک دورهمی دوستانه یا یک مراسم عروسی یا یک مراسم کاملا رسمی . موقعیت ها رو کاملا سنجیده و بعد متناسب با اون موقعیت لباس و کفش تصمیم بگیرید چه بپوشید .

مثلا برای موقعیت های رسمی یک کفش پاشنه دار با نوک کمی تیز یا کفش های پاشنه دار جلو باز که دو انگشت دیده می شوند بسیار مناسب هستند . حال اگر قد بلندی دارید کفش های تخت چرمی گزینه مناسبی است .

برای یه موقعیت کژوال آزادی عمل دارید و هرچه که در آن راحتید انتخاب کنید مثلا با یک دامن کوتاه نیم چکمه یا یک صندل تخت یا کفش بندی لج دار همه مناسب هستند .

سرکار چه کفشی بپوشیم ؟

زنان و مردان شاغل زمان زیادی از روز خود را سرکار سپری می کنند و مهم است که کفشی که به پا می کنند راحت باشد . در عین حال که رسمی است ، برای خانوم ها کفشی راحت ، اسپرت و کمی پاشنه دار انتخاب مناسبی است زیرا که از کمردرد جلوگیری می کند . پا را بعنوان قلب دوم هم می نامند پس باید به راحتی آن بسیار بها داد .

انتخاب کفش مناسب با توجه به فصول مختلف

برای  فصول گرم کفشی که در آن راحت باشید تا اگر تصمیم به ورزش در محیط خارج از خونه داشتید ، شما را آزار ندهد . نرم و خنک باشد . اگر صندل قرار نیست بپوشید کفش باید دارای منفذهاییی باشد که پای شما هوا بخورد و زیاد عرق نکند . توجه کنید که اگر با مانتو یا پیراهنی که میپوشید ، نیم بوت هم ست شود اصلا گزینه مناسبی برای پوشیدن در این فصل نیست .

برای فصل های سرد بوت و نیم بوت مناسب است. مهمترین اصل در انتخاب کفش مناسب هوای سرد ، گرم بودن کفش است و اینکه آب به داخل آن نفوذ نکند . کفشی که پای شما را (مخصوصا ساق پا) را گرم نگه دارد بخصوص برای افرادی که بیماری روماتیسم دارند یا پایشان قبلا شکسته و آزرده است . اگر کفش های جنس نبوک را که بسیار گرم هستند انتخاب کردید به یاد داشته باشید که در باران نپوشید چون رویه ی آن را خراب می کند .

به رنگ کفشی که میپوشید دقت کنید

لزومی ندارد که کفش شما دقیقا هم رنگ لباس های شما باشد . اگر نگاهی به چرخه رنگ بیندازید خواهید دید که چه ترکیبی از رنگ ها کنارهم زیبا می شوند و مکمل هم هستند و این بهترین گزینه برای انتخاب رنگ های استایل شماست . برای اینکه رنگ های لباس و کفش شما به راحتی ست شود ، اگر لباسی چند رنگ دارید ، رنگ کفش را با یکی از رنگ های موجود در لباس ست کنید و اگر لباسی تک رنگ به تن می کنید از روی چرخه رنگ ، کفشی با رنگ مکمل انتخاب کنید .

 

 

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *