مقاله

معرفی انواع بوت و نیم بوت زنانه | و چطور آن‌ها را ست کنیم؟

انواع بوتو نیم بوت زنانه

با نزدیک شدن به فصل سرد، خرید و انتخاب بوت و نیم بود زنانه نیز از کارهای هیجان‌انگیزی که قطعا در برنامه‌تان دارید. پس بهتر قبل اینکه برای این برنامه آماده شوید با مدل‌های متنوع بوت و نیم بوت آشنا شوید. اینطوری سریع در قسمت جستجو سایت خرید، اسم آن‌ها را می‌زنید و تمام مدل‌های متنوع آن برای‌تان نمایش داده می‌شود. و از نگاه‌ کردن خسته‌کننده به تمامی مدل‌ها خلاص می‌شوید.

انواع بوت و نیم بوت زنانه و فرق بین آن‌ها

در انگلیسی انواع بوت به سه نام مختلف خوانده می‌شوند، که وابسته به ارتفاعی که دارند متفاوت هستند. به بوت‌های تا مچ بوتی (Booties)  به آن‌هایی که کمی بالاتر از مچ هستند و مچ را شامل می‌شوند: نیم بوت (Ankle boots)  و به آن‌هایی که تا زانو یا بالاتر هستند چکمه گفته می‌شود، اما تمام این سه دسته زیرمجموعه بوت هستند.

ما در این مقاله انواع مختلف نیم بوت زنانه و بوتی و چکمه را با نام انحصاری بوت می‌نامیم.

بوت چلسی

انواع بوت چلسی

این مدل بوت معمولا به حالت نبوک و براق طراحی می‌شود. پارچه کشی در کنار آن قرار دارد و یک تیکه پارچه کوچک پشت پاشنه آن قرار می‌گیرد که هر دو مورد به راحت پا شدن کفش کمک می‌کند.  معمولا چلسی پاشنه کوچکی دارد و برای ست کردنش زیاد نباید فکر کرد زیرا با اکثر شلوارها و مانتوها ست می‌شود.

تنها نکنه‌ای که باید راجع به چلسی در نظر بگیرید، این است که چون ساق کفش جمع و جور است؛ بهتر است که شلوار را روی آن بیاندازید.

نحوه ست کردن  بوت چلسی

نیم بوت زنانه بندی

در این مدل‌ها، بندها از ظرافت کفش کمی کم می‌کند، پاشنه بلند می‌تواند کمی ظرافت را به کفش بازگرداند. اما همین بندهای بسیار زیبایی منحصر به فردی به این کفش‌ها می‌بخشد و استایل خاص را برای دوستداران مد و فشن رقم می‌زند.

نیم بوت بندی زنانه

بوت های سوارکاری

قطعا جزو جذاب‌ترین انواع بوت این مدل‌ها هستند. معمولا چرمی و برق طراحی می‌شوند اما با وروود آن‌ها به دنیای مد در انواع مختلف دیده می‌شوند. این بوت‌ها به همراه شلوارهای جذب بسیار زیبا و دلربا جلوه می‌کنند.

همچنین به دلیل اینکه ورزش سوارکاری یک ورزش پر هزینه محسوب می‌شود، همچنان مرد بر این باورند که صاحبان این کفش‌ها افراد ثروتمند هستند. پس می‌توانید از این ویژگی‌ها برای فضاهای خاص استفاده کنید.

بوت سوارکاری

بوت جورابی

این بوت‌ها که از ترکیب کفش و جوراب طراحی‌شده‌اند. در سال 2020 بسیار محبوب بوده‌اند و همچنان امسال نیز در انتخاب‌ها استالیست‌ها قرار دارند. این کفش‌ها را می‌توانید با شلوارهای لی تنگ و همچنین شلوارهای اسلش به راحتی ست کنید. ضمن اینکه پوشیدن آن‌ها با مانتوهای کوتاه زیبا جلوه خواهد کرد.

بوت جورابی

بوت های آگ

در ابتدا این بوت‌ها از چرم گوسفند به همراه پشم ساخته می‌شدند اما امروزه ازموادی بهتر و گرم‌تر فرآوری می‌شوند. مبدا ساخت این بوت‌ها قاره استرلیا بوده است. این بوت‌ها را به راحتی می‌توانید با پانچوها و لباس‌های پشمی ست کنید.

بوت های آگ

در ادامه مدل‌های دیگری را باهم بررسی خواهیم کرد پس با ما در آوان مد همراه باشید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *