مقاله

انواع دسته‌بندی کفش مردانه را بشناسید

انواع کفش مردانه

چه کسی می‌گوید فقط زنان از داشتن کفش‌های زیبا و متنوع لذت می‌برند؟ برای همه حتی مردان هم احساس سر خوردن پاهایشان در یک جفت کفش نو لذت‌بخش است. کفش‌های مردانه نیز انواع بسیار متفاوتی دارند که موقع خرید باید بدانید کدام یک برای استایل شما مناسب هستند. در این مطلب می‌خواهیم راجع به انواع کفش مردانه توضیحاتی بدهیم تا قبل از اینکه بخواهید کفش بخرید اطلاعاتی داشته باشید.

کفش آکسفورد

کفش آکسفورد مصداق بارز سلطنت کفش هستند. بهترین و زیباترین کفشی که یک مرد می‌تواند بپوشد. این مدل کفش‌ها در دانشگاه آکسفورد بسیار محبوب بوده‌اند و در اعتراض به کفش‌های تا زانو از این مدل استفاده کرده‌اند. رسمی‌ترین کفشی که می‌توانید بپوشید و حتما آن را با شلوار پارچه‌ای بپوشید تا ترکیبی شکیل به استایلتان ببخشد.

آکسفورد

کفش بروژ یا وینگتیپ

این مدل کفش خیلی شبیه به کفش آکسفورد است. تفاوت آن‌ها با هم در طرح و نقشی است که بروژ دارد. کفش بروژ با سوراخ‌های ریزی تزئین شده است. این کفش هم رسمی محسوب می‌شود و هم نیمه رسمی. این یعنی هم با شلوار پارچه‌ای و هم با جین ست می‌شود.

وینگتیپ

کفش دربی

این مدل هم با دو مدل بالا چندان تفاوت فاحشی ندارد. تنها تفاوت در قسمت بندی آن است که انگار قسمتی جدا روی کفش سوار شده است و جدا می‌باشد. کفش دربی پنجه‌ای کمی کشیده دارد و استایل آن نیمه رسمی است که هم می‌توان آن را جین و کتان و هم با شلوار پارچه‌ای پوشید.

کفش دربی

کفش بلوکر

این سبک کفش جزئیات کمتری به نسب دربی دارد. در واقع کفش بلوکر از یک قطعه بزرگ تشکیل شده است که زبانه روی آن دوخته شده است ولی در کفش دربی چند قطعه بزرگ در کنار هم قرار گرفته‌اند.

کفش کالج (لوفر)

کفش کالج یک کفش بدون بند است و به همین سبب جز کفش‌های راحت محسوب می‌شود. دلیل محبوبیت آن نیز همین راحت بودن و ست شدنش با انواع استایل‌هاست. کالج‌ها را می‌توان در موقعیت‌های رسمی و غیر رسمی و حتی روزمره استفاده کرد. بعضی از آن‌ها سگک، بند و یا منگوله‌ای روی خود دارند که برای تزئین است. به نظر داشتن این مدل برای هر مردی ضروری است.

لوفر یا کالج

موکازین

کفش موکازین، مشابه کفش کالج می‌باشد. این مدل کفی تختی دارد. آن را از یک تکه چرم می‌سازند و تکه‌ای U مانند به بالای آن دوخته شده است اما کالج از چندین قسمت چرم تشکیل شده است. کفش موکازین غیر رسمی است و برای استفاده با شلوار جین و کتان مناسب است.

کفش قایقی

این کفش برای موقعیت‌های کژوال و غیر رسمی مناسب است. از لحاظ مدل هم شبیه کالج است و در ایران به این مدل نیز کالج می‌گویند. سهولت استفاده از کفش قایقی باعث شده تا مورد علاقه افراد واقع شود. در راحتی آن هیچ شکی نیست چون چرم در اطراف پای شما قالب می‌شود.

کفش قایقی

اسنیکر

تیپ کژوال خودتان را با یک جفت کفش کتانی یا اسنیکر تکمیل کنید. این کفش‌ها برای پیاده‌روی و ورزش بسیار مناسبند. کفش‌های باشگاه، مخصوص دویدن، تنیس و … همه در دسته اسنیکر قرار می‌گیرند. هرچه ترکیب رنگی این کفش‌ها ساده‌تر، ظاهری همیشگی دارند.

اسنیکر

کفش ترینر

کفش‌های کتانی مدرن تأکید بر راحتی پا دارند و در آن‌ها یک رویه نرم و کوسن هوا تعبیه شده است. ترینر راحت‌ترین انتخاب برای نگه داشتن پاها روی زمین هستند و خواهند بود. اگر می‌خواهید از کفش خود اطمینان داشته باشید و وزن سبک و فناوری‌های به کار گرفته شده در آن برایتان اهمیت دارد، ترینر گرینه خوبی است.

کفش ترینر

بوت ونیم‌بوت مردانه

کفش‌هایی که برای آب و هوای سرد مناسب هستند. از پا در برابر سرما و همچنین رطوبت محافطت می‌کنند و آن‌ها را گرم نگه می‌دارند. عناصر به کار رفته در زیره باعث ایجاد کشش در اکثر سطوح و جلوگیری از لیز خوردن می‌شوند.

بوت چلسی

رسمی‌ترین و زیباترین مدل بوت، چلسی است. بند ندارد و مدل پنجه‌ی آن گرد است. پرکاربردترین مدل از بین بوت‌ها همین نوع است که در طرح و رنگ‌های متفاوت وجود دارد و به راحتی با استایل رسمی ست می‌شود.

بوت چلسی

بوت رزمی یا کمبات

این مدل بوت‌ها ممکن است کوتاه یا بلند باشند. بند‌دار هستند و ظاهری ارتشی مانند دارند. کف محکمی دارند و همین استقامت آن‌ها را بالا می‌برد.

بوت کمبات

بوت چوکا

سایز این مدل تا مچ پا می‎‌باشد و می‌توان آن را تیپ رسمی و غیر رسمی ( شلوار پارچه‎‌ای و جین) پوشید. بندهای کمی در قسمت یقه کفش وجود دارند.

صندل

در آب و هوای گرم برای اینکه پاهایتان عرق نکند از صندل استفاده کنید. با صندل جوراب نپوشید. این مدل کفش از بندهایی روی آن تشکیل شده است و بندی هم دور مچ دارد که آن را محکم سر جای خود نگه دارد.

صندل مردانه

نتیجه‌گیری

کفش‌ها همیشه مهم‌ترین عناصر از پوشش هستند و اهمیت دارد که مدل کفش شما در یک استایل چه باشد. دلیل اهمیت دیگر این موضوع این است که باید در کفش خود راحت باشید. در نهایت کفشی بپوشید که وقتی قدمی با آن برمی‌دارید، لذت ببرید و راضی باشید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *