مقاله

جوراب های مناسب زمستان

جوراب های مناسب زمستان

وقتی زمستون شروع میشه هممون دنبال لباس‌های گرممون تو کمد هستیم، پلیورها، بافت‌ها، شلوارا و پیرهن‌های پشمی و کلاه و شالگردن و لباسای بیرون گرم همه و همه رو جدا میکنیم و احتمالا برای همشون شوق و ذوق داریم ولی با وجود پوشیدن این همه لباس‌های گرم بازم پاهامون داره یخ میکنه چرا واقعا؟ کجای کار رو اشتباه رفتیم؟ چرا این همه لباس‌های گرم نتونست ما رو از سرما رو حفظ کنه؟ اگه شما هم همین مشکل رو دارین حتما تا آخر این مقاله با ما همراه باشین.

جوراب زمستونی چه خصوصیاتی داره و چی اونو از بقیه جوراب‌ها مجزا میکنه؟

ویژگی های جوراب

بهترین جوراب مناسب زمستون از موادی ساخته شده که خاصیت گرمایشی داشته باشه که بتونه پامونو گرم کنه و همچنین فرمش طوری باشه که پا توش راحت باشه. یه جوراب خوب زمستونی همونطوری که میتونه گرمای خوبی داشته باشه توی زمستون توی فصل‌های دیگه هم باید پا رو خنک نگه داره، رطوبت رو از پوست دور نگه داره و درد مشکلات پا مثل پینه و تاول رو به حداقل برسونه و بوی بد پا رو هم کم کنه.
مدل‌های مختلفی برای جوراب‌های زمستونی وجود داره که از لحاظ اندازه تقسیم میشن به: تا مچ، روی ساق پا و بالای زانو، که جوراب‌های تا مچ و روی ساق برای کفش‌های اسپرت، کلاسیک و نیم بوت‌ها مناسبه و جوراب‌های بالای زانو برای بوت‌ها و چکمه ها.
جوراب‌ها میتونن از لحاظ جنس هم متفاوت باشن مثلا ترکیبی از الیاف مصنوعی و طبیعی باشن و اینکه چه مقدار دربرابر گرما پا رو محافظت کنن به اینکه برای چه هدفی طراحی شدن بستگی داره، بین یه جورابی که برای استفاده روزانه طراحی شده با جوراب‌هایی که برای کوهنوردی و اسکی روی برف طراحی شده فرق‌هایی باید وجود داشته باشه.
خب و مهمترین قسمت هم قیمت جورابه! اینکه یه جورابی با قیمت مناسب همه قابلیت بالا رو داشته باشه خب معرکس ولی خب ممکنه قیمت‌های جوراب‌ها زیادتر از بودجه ما باشه اونجاست که باید بدونیم باتوجه به نیازهایی که داریم این مقدار پول برامون مقرون به صرفه هست یا نه؟
خب ما می‌خوایم تمام مشکلات شما رو حل کنیم، به تمام این سوال‌ها در این مقاله پاسخ داده میشه.

جنس جوراب‌های زمستانی

اولین و مهمترین چیزی که برای انتخاب جوراب وجود داره جنس اونه! جوراب‌های زمستونی معمولی از ترکیبی از مواد مصنوعی مثل پلاستیک یا از ترکیب مواد طبیعی مثل پشم ساخته شده‌ان که انواع اون‌ها عبارت‌اند از:

  • مواد مصنوعی
  • نخ
  • پشم

تمام این جنس‌های جوراب‌ها میتونه برای زمستون شما مناسب باشه فقط کافیه بدونین که کجا و برای چی میخواین جوراب‌ها رو بپوشین.

جنس جوراب

سایز جوراب‌های زمستانی

توی بررسی این قسمت همه چی به مدل پا و اندازه سایز پای شما برمیگرده شما باید سایز مناسب پاهاتون رو پیدا کنید، کارخونه‌ها معمولا جدول سایزهایی براساس استاندارهای پا وجود داره که می‌تونین از اون‌ها کمک بگیرین. این جدول سایزها شامل اندازه‌ی پای شما و اندازه جوراب‌ها هستن.

سایز جوراب زمستونی

بلندی جوراب‌های زمستونی

سایز جوراب‌های زمستونی باید متناسب با هدف استفادتون یا کفشتون باشه، اگه جورابتون رو خیلی بلند انتخاب کنین و بخواین اونو تو خونه بپوشین احتمالا جای انگشتای پاتون جوراب جمع بشه، یا مثلا اگه جوراب‌های کوتاه رو با کفش‌های ساق بلند بپوشین، جوراب‌ها از پایتان درمیان و توی کفشتون جمع میشن.

موارد دیگری هم در گرم و راحت بودن پای شما توی جوراب‌های زمستونی تاثیر دارن، ما بیشتر از شما به فکر پاهای شما هستیم پس نگران نباشین در مقاله‌های بعدی به این مسئله می‌پردازیم که کفی، پنجه جوراب‌ها برای زمستون باید چطوری باشه. چند مدل جوراب‌های زمستونی رو معرفی می‌کنیم. ممنون که تا پایان این مقاله همراه ما بودین.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *