مقاله

5 تا ترفند مفید برای نرم شدن پشت کفش

صدمه زدن کفش به پشت پا

در اینجا چند روش برای نرم شدن پشت کفش معرفی خواهیم کرد:

 • جوراب‌های ضخیم بپوشید
 • از کفی مناسب استفاده کنید
 • پشت کفش را حرارت بدهید
 • از چسب زخم استفاده
 • داخل چوراب‌های خود پنبه بگذارید

پی بردن به راه‌حل اینکه چطور پشت کفش را نرم کنید گاهی اوقات غیرممکن به‌نظر می‌رسد. با پای برهنه زخمی می‌شود، جوراب می‌پوشید همچنان درد می‌کند. آن منطقه را چیزی می‌چسبانید و بعد از مدتی آن نیز کنده می‌شود.

بعد از این همه مدت تحمل رنج باید به شما بگویم که دیگر نگران زدگی پشت کفش خود نباشید، ترفندهای کاربردی برای نرم شدن پشت کفش تان در این مقاله گفته می‌شود.

هیچوقت تلاش نکنید تا با کفش نامناسب به فعالیت خود ادامه دهید، عوارض پوشیدن کفش نامناسب آسیب‌های جدی به بدن شما وارد خواهد کرد که در این مقاله آوان برای شما توضیح داده‌ایم.

راهکار برای کفشی که پشت پا را میزند

اگر یک جفت کفش دارید که در عین اینکه دوستشان دارید پشت پای‌تان رااذیت می‌کند، در اینجا بهترین راهکارها برای خلاص شدن از این درد و رنج را به شما پیشنهاد خواهیم داد:

جوراب ضخیم یا دولایه جوراب

گاهی وقت‌ها یک لایه جوراب علاج کار شما نیست، بعضی کفش‌ها انقدر سفت هستند که باید دو لایه جوراب باهم بپوشید. ولی قبل اون حتما یک جوراب زمستانی را امتحان کنید، اگر با این جوراب‌ها راحت نیستید؛ چند لایه جوراب نازک را امتحان کنید.

درنظر داشته باشید ممکن است پوشیدن جوراب‌های متعدد یا ضخیم کفش را برای شما تنگ کند به همین دلیل می‌توانید از تا زدن ساق جوراب‌ها به درون کفش استفاده کنید.

کفی را امتحان کنید

ممکن است مچ پای شما از مچ کفش پهن‌تر باشد، یک کفی مناسب به شما کمک می‌کند پای شما بالاتر قرار بگیرد و یقه کفش را روی پای شما پایین می‌آورد. به این صورت هنگام راه رفتن کفش در پای شما کمتر حرکت می‌کند.

شما می‌توانید از این نکته برای همه کفش‌های نویی که خریداری می‌کنید استفاده کنید.

گرما دادن و کشیدن از راهکارهای نرم شدن پشت کفش

 • باید ناحیه پشت کفش را با سشوار گرم کنید.
 • بعد از پنج دقیقه کفش را پا کنید و منتظر بمانید تا پشت آن خنک شود.
 • و این روند را تا از بین رفتن زدگی پشن کفش ادامه دهید.

بعضی از جنس کفش‌ها ممکن است با گرما دادن خراب شوند، به عنوان مثال جیر و چرم از آن دست مواد هستند که بهتر است به آن‌ها گرما ندهید.

چسب زخم

ساده‌ترین و کاربردی‌ترین روش از گذشته ایام تا به امروز چسب زخم می‌باشد. در واقع چسب زخم باعث نرم شدن پشت کفش نمی‌شود، فقط برای مدتی دردهای پشت پا را کم می‌کند. بسیاری از افراد قبل از فعالیت‌های ورزشی به نقاطی که در معرض تماس با کفش است چسب زخم می‌چسبانند.

به سه روش می‌توانید از آن استفاده کنید:

 • داخل کفش چسبانده شود، ممکن است دیده شود ولی موثر است.
 • آن را روی جوراب بچسبانید، که احتمالا نیاز باشد تجدید شود یا به خوبی چسبیده نشود.
 • روی پوست چسب زخم را بچسبانید. روی پوست خشک به خوبی می‌چسبد ولی م
 • مکن است دردناک باشد.

نکته مهم: در صورت تاول یا آسیب دیدن پا چسب زخم نمی‌تواند مانع آسیب دیدن آن‌ها شود. بنابراین قبل از تاول یا آسیب دیدن پا از چسب زخم استفاده کنید.

پنبه گذاشتن

این روش به خوبی پوشیدن جوراب ضخیم نیست اما موثر است. می‌توانید برای کمتر دیده شدن آن‌ها درون جوراب قرارشان دهید، هیچکس نمی‌فهمد این توده چه چیزی می‌تواند باشد.

راهکار برای کفشی که پشت پا را میزند

 

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *