مقاله

رنگ سال 1400

رنگ سال 1400

هر سال موسسه پانتون یا پنتون رنگی را با نظرسنجی از مردم و همچنین با رنگ‌های پیشنهادی بعنوان رنگ سال و با توجه به رویدادهایی که در سالی که گذشت برای زندگی جهانیان موثر بوده است، انتخاب می‌کند. درواقع می‌توان گفت که پنتون با معرفی رنگ سال به تاریخ نگاری زندگی بشر زندگی بشر در سال‌های مختلف می‌پردازد.
یک هفته مانده به تغییر سال میلادی رنگ پیشنهادی این موسسه بر انتخاب‌های رنگ مد و فشن و هچنین دکوراسیون داخلی تاثیر می‌گذارد. کالکشن‌های مد با درنظرگرفتن این رنگ‌های، ترکیب‌بندی‌های جالبی را برای استایل‌ها درنظر می‌گیرند. بر این اساس امسال، رنگ سال 1400 هجری شمسی و 2021 میلادی نه تنها یک رنگ، بلکه دو رنگ انتخاب شده‌است.

رنگ های پنتون برای سال 2021- 1400

از پارسال که تمام جهان دچار بحران‌های کرونا، فروپاشی‌های اقتصادی و طوفان‌ها و آتش‌سوزی‌هایی که سرزمین عزیزمان و کشورهای دیگر را دربرگرفته بود. دو رنگ متضاد خاکستری روشن و زرد لیمویی را درکنار هم انتخاب کرد. در انتخاب این دو رنگ، موسسه پنتون خاکستری را نماد محکم بودن و مقاومت و انعطاف‌پذیری درنظرگرفته‌است، که در سنگریزه های ساحل، سایه پایه‌های محکم و عناصر طبیعیِ فرسوده که ” توانایی ایستادگی و دوام در برابر آزمون زمان” را دارند بروز پیدا می‌کند. زرد نیز نشانی از “نورانی” بودن و بعنوان “شادی‌ و نشاط‌‌‌ آور” توصیف شده است. که می‌توانیم امیدوار باشیم که جهان به حالت عادی بازگردد.

رنگ سال 1400

پالت رنگی سال 1400

رنگ های امیدبخش دارای هارمونی با خاکستری و زرد
برای سال جدید موسسه پنتون پالت رنگی که تقویت‌کننده انرژی مثبت و بدون درنظرگرفتن جنسیت است را به ما پیشنهاد داده است.

پالت رنگی 1400

رنگ های براق متناسب با رنگ خاکستری و زرد

رنگ‌هایی که به اشتیاق فضاهای بیرون و بین‌ستاره‌ای متناسب با رنگ‌های سال انتخاب‌شده‌اند. مجموعه‌ای از رنگ‌هاهی براق فلزی که به درخشش ستارگان و فضاهای بیرونی کهکشانی انتخاب شده است.

رنگ های براق متناسب با رنگ خاکستری و زرد

رنگ های تلفیقی مناسب با رنگ های زرد و خاکستری

یک مجموعه جذاب از رنگ‌هایی که می‌توانیم با زرد و خاکستری تلفیق کنیم شامل پالت زیر می‌شود.

رنگ های تلفیقی مناسب با رنگ های زرد و خاکستری

رنگ‌های ملایم هماهنگ با رنگ‌های زرد و خاکستری

یک پالت رنگی شامل نقره‌ای، صورتی کم‌رنگ و تونالیته‌ای از رنگ خاکستری کنار همدیگر می‌تواند حس آرامش را برای شما به همراه بیاورد.

رنگ‌های ملایم هماهنگ با رنگ‌های زرد و خاکستری

رنگ های شاد هماهنگ با رنگ های خاکستری و زرد

صورتی پررنگ و آبی‌ پررنگ رنگ‌هایی است که می‌توانید در کنار خاکستری و زرد با آن‌ها حس سرزندگی و انرژی داشته باشید. پس اگه انتخابتان خاکستری و زرد است، پالت رنگی شادی که می‌توانید کنار آن‌ها داشته‌باشید را موسسه پنتون به شما پیشنهاد داده‌است.
رنگ های شاد هماهنگ با رنگ های خاکستری و زرد

آیا آماده‌اید سال 1400 را با رنگ‌های پیشنهادی موسسه پنتون شروع کنید؟ قول می‌دهیم که این رنگ‌ها الهام‌بخش و تاثیرگذار برای شما خواهند بود.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *