مقاله

راهنمای انتخاب سایز کفش برای خرید اینترنتی

سایز کفش برای خرید اینترنتی اهمیت زیادی دارد، چرا که در خرید آنلاین شما نمی‌توانید کالا را به صورت فیزیکی لمس کرده و از اندازه بودن آن مطمئن شوید. اگر کفش خریداری شده متناسب با سایز پای شما نباشد، ممکن است برای تعویض آن با چالش‌های زیادی روبه‌رو شوید. سایز اکثر کفش‌هایی که در فروشگاه‌های اینترنتی می‌بینید طبق استانداردهای خاصی تصویب شده‌اند که در این مقاله به شما معرفی می‌کنم. پس قبل از خریدن آنلاین کفش، این مقاله را تا انتها مطالعه کنید.

چگونه سایز کفش را برای خرید اینترنتی تعیین کنیم؟

در تعیین سایز کفش برای خرید اینترنتی، لازم است که ابتدا سایز پای خود را بدست آورید و بعد از آن، بروید سراغ جدول سایز کفش. اکثر فروشگاه‌های اینترنتی کفش، راهنمای سایز کفش در سایت خود دارند، اما اگر هم این راهنما وجود نداشته باشد، می‌توانید از جدول راهنمایی که در ادامه در اختیار شما قرار می‌دهم استفاده کنید، چرا که برای این کار 3 واحد آمریکایی، اروپایی و بریتانیایی وجود دارد و واحد مرسوم در ایران، اروپایی‌ست.

بیشتر بخوانید: جنس زیره کفش باید چطور باشد؟

تعیین سایز دقیق پا

اندازه گیری سایز پابرای تعیین سایز پای خود کافی‌ست مراحل زیر را طی کنید.
1. پای خود را روی یک کاغذ یا مقوا قرار دهید.
2. یک مداد را به صورت عمودی پشت پاشنه پا قرار دهید و محل برخورد آن با کاغذ را علامت بزنید.
3. همین کار را برای انگشت شصت هم انجام دهید و ابتدای انگشت شصت پایتان را هم علامت بزنید.
4. پایتان را از روی کاغذ برداشته و با یک خط‌کش، علامتی که روی کاغذ از ابتدای شصت پا تا انتهای پاشنه زده‌اید را به هم وصل کنید تا طول دقیق پای خود را بدست آوردید.
حال با توجه به اندازه به دست آمده، ببینید که این عدد در جدول زیر چه سایزی را به شما پیشنهاد می‌دهد. جدول راهنمای سایز کفش براساس واحد آمریکایی، اروپایی و بریتانیایی تهیه شده است و در ایران، عموما از واحد اروپایی آن استفاده می‌شود.

جدول سایز کفش برای خرید اینترنتینکاتی برای تعیین سایز پا

  • پاها هنگام عصر کمی بزرگ‌تر می‌شوند، پس اگر می‌خواهید اندازه‌گیری شما دقیق باشد، بهتر است این کار را در انتهای روز انجام دهید.
  • معمولا اندازه دو پا یکسان نیست و یک پا کمی بزرگ‌تر است. بهتر است برای تعیین سایز کفش، اندازه پای بزرگ‌تر را در نظر بگیرید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *