مقاله

کفش مناسب بارداری و روش انتخاب آن

کفش مناسب بارداری

خانم‌های باردار در دوران بارداری خصوصاً بعد از 3 ماه اول پاهایشان ورم می‌کنند و افزایش وزن پیدا می‌کنند. برای همین در این دوران که راه رفتن کمی مشکل است باید کفش مناسب پوشید تا پا در آن راحت باشد. این کفش‌ها باید تا جای ممکن از کمر درد جلوگیری کنند. اصول انتخاب کفش مناسب بارداری را در این مقاله مورد بررسی قرار داده‌ایم.

کفش تخت بپوشید یا نپوشید؟

کفش‌های تخت کفی تخت نازکی دارند و وقتی که راه می‌روید، هر ناهمواری را زیر پای خود احساس می‌کنید. به همین دلیل است که می‌تواند بدترین انتخاب برای این دوران باشد در صورتی که در حالت معمولی شاید اینقدر پایتان را اذیت نکند. اولویت خود را در این دوران روی کفی کفش بگذارید که استحکام بالایی داشته باشد و با قوس کف پای شما تناسب داشته باشد. کفش‌های طبی بهترین گزینه برای دوران بارداری هستند که می‌توانید با خیالی آسوده از آن‌ها استفاده کنید.

کفش مناسب بارداری

کفش بندی نپوشید

برای زنان باردار خم شدن و بستن بندهای کفش راحت نیست. پس کفشی برای این دوران تهیه کنید که پشتش کمی باز باشد و حتی انتخاب کالج بسیار مناسب است که به راحتی می‌توان آن را پوشید. این کفش از هر لحاظی که فکر کنید راحت است هم برای پوشیدن و هم برای ست کردنش.

کفش پاشنه‌دار هرگز

کفش‌های پاشنه بلند فشار زیادی به کمرتان وارد می‌کند و دردهایی مضاعف به بار آورد. پس بهتر است در دوران بارداری کفش پاشنه‌دار نپوشید تا دردها قابل کنترل باقی بمانند و اضافه نشوند.

کفش مناسب بارداری

صندل یک گزینه خوب برای زنان باردار

اگر دوران بارداری خود را در تابستان طی می‌کنید و دمای بدنتان مرتب افزایش پیدا می‌کند، صندل یک انتخاب ایده‌آل است. این سبک کفش به خنک ماندن پا در هوای گرم کمک می‌کند. مطابق با قاعده‌ی اول دقت داشته باشید که صندلتان تخت نباشد و حداقل یک پاشنه 2-3 سانتی‌متری داشته باشد.

کفش اسپرت بهترین انتخاب است

کفش‌های کتانی یا اسپرت همیشه و در هر شرایطی یک انتخاب خوب هستند. این کفش‌ها معمولاً کفی مناسبی دارند و باید فقط در بارداری به این موضوع دقت کنید که حتما پنجه‌ی پهنی داشته باشد تا پای ورم کرده به راحتی در آن جای گیرد. موضوع دیگر بندهای آن است که کمی شل‌تر ببندید که بتوانید راحت‌تر با یک پاشنه‌کش، کفش را بپوشید.

کفش اسپرت برای بارداری

در نتیجه

برای تهیه کفش مناسب بارداری، راحتی اولین چیزی است که باید در نظر بگیرید. کفش‌های قبل بارداری ممکن است به دلیل ورم پاهایتان تنگ شوند پس برای این دوران کفشی مناسب بخرید.

 

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *