مقاله

کفش مناسب پای لاغر

پای لاغر

اگر شما پای لاغری دارید، احتمالا بحث کفش مناسب پاهای لاغر کمک زیادی به شما می‌کند، تا هم پای خود و هم کفش مناسب  آن را بیشتر بشناسید. پس اگر این سوال که کفش مناسب پای لاغر باید دارای چه خصوصیاتی باشد ذهن شما را مشغول کرده، در ادامه مقاله با ما همراه باشید تا به تعداد زیادی از مشکل‌تتان در رابطه با این موضوع پاسخ داده شود.

شاید تاکنون با خود فکر می‌کردید که وقتی پای شما در کفشی اذیت می‌شود احتمالا عیب از کفش است در صورتی که می‌تواند مشکل اصلی پای شما باشد. البته نترسید منظور از مشکل، نقص نیست بلکه پای شما، شکل و فرم متفاوتی دارد که باید برای راحتی خود به آن توجه کرد.

به چه مدل پایی، پای لاغر می گویند؟

منطور از پای لاغر چیست؟ اصولا وقتی پایی، پهنای کم و باریک‌تر از حد متعادل و کشیده‌ترداشته باشد، پای لاغر نامیده می‌شود. پاهای لاغر، عموما ژنتیکی هستند و هیچ علت خاص دیگری ندارند.

تا الان به جنبه مثبت پاهای لاغر توجه کرده‌اید. حال بدانید پاهای لاغر و باریک، وزن کل بدن را از پنجه به پاشنه منتقل می‌کنند بدون آنکه از کناره‌های پا، برای تحمل کردن این وزن کمک بگیرند. درنتیجه، در بیشتر موارد، گودی کف پا تحت فشار است، این مشکل باعث ناراحتی و خستگی زودهنگام پا، موقع راه رفتن می‌شود.

کفش مناسب پاهای لاغر

اکثر کفش‌ها در بازار در اندازه‌های متوسط ساخته شده‌اند که برای افرادی که پاهای لاغری دارند مناسب نخواهد بود.تقریبا بیشتر افراد کفش‍هایی دارند که یا برای پایشان بزرگ است یا آنقدر تنگ است که پایشان را اذیت می‌کند و این مشکل را موقع خرید کفش متوجه نمی‌شوند. چرا متوجه نمی‌شوند؟ چون موقع خرید، به اندازه کافی با آن راه نمی‌روند.

نکات مهم در انتخاب کفش مناسب پای لاغر

-به یاد داشته باشد، پای شما در طول روز داخل کفش است، بنابراین باید کفشی که می‌پوشید علاوه بر راحتی پا، بتواند از پای شما به خوبی محافظت کنید.

-پاشنه پا، باید به راحتی در قسمت پاشنه کفش قرار بگیرد، بدون آنکه دچار لغزش یا حرکت نا به جا شود.

کفش مناسب پاهای لاغر-چون پاهای لاغر تمام وزن بدن را به پاشنه پا منتقل می‌کنند  و این باعث می‌شود گودی کف پا تحت فشار باشد پس باید کفشی را انتخاب کنید که به اندازه کافی دارای پشتیبانی بالا از گودی و قوس کف پا باشد.

گودی پا

-کفش مناسب پاهای لاغر، باید به اندازه حداکثر پهنای پایتان باشد که معمولا این مقدار بیشتر از پنجه و دیگر نقاط پا می‌باشد.

-افرادی که پاهای لاغری دارند پیشنهاد نمی‌شود مدت زمان طولانی کفش پاشنه بلند بپوشند.

-بهترین انتخاب برای پاهای لاغر، کتانی ورزشی است، زیرا انعطاف پذیری بالایی دارد و این به راحت بودن پا کمک می‌کند.

کتونی مناسب برای پای لاغر

در پایان، موقع خرید کفش بیشتر دقت کنید، زیرا کفش بازتابی از شخصیت و سبک زندگی‌تان است و علاوه بر این سلامتی پاهای شما در وهله اول قرار می‌گیرد. اگر پاهای شما موقع راه رفتن اذیت باشد،همین باعث کمر درد و هزاران مشکل دیگر می‌شود.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *