مقاله

ویژگی های کفش مناسب کودکان

کفش کودک

پاهای کودکان مدام در حال رشد هستند و سایزشان تغییر می‌کند. این طبیعی است که به دنبال کفشی باشید که برای کودک شما مدت زمان طولانی‌تری مناسب باشد. چون کودکان در سن رشد هستند
اگر به دنبال کفش مناسب کودکان خود هستید در اینجا توصیه‌هایی را نوشته‌ایم که ممکن است به شما در انتخاب آن کمک کند.

انتخاب کفش کودک

نکات مهم برای انتخاب کفش مناسب برای کودکان

وقتی برای خرید کفش کودکتان اقدام می‌کنید، حتماً یک یا دو سایز بزرگ‌تر بخرید. اینطوری با بزرگ شدن سریع پای کودکتان لازم نیست سریعاً کفش را عوض کنید و جدید بخرید.
به قسمت‌های حساس پاهای کودکتان توجه کنید و موقع خرید حتماً آن‌ها را مد نظر داشته باشید. پای کودکان سریع تاول می‌زند و عدم توجه به آن‌ها از رشد درستش جلوگیری می‌کند.
استفاده همزمان دونفر از کفش باعث می‌شود که اگر پای کودک دیگر قارچ و باکتری داشته باشد، انتقال پیدا کنند.
اندازه پاشنه کفش اهمیت زیادی دارد که به اگر به آن دقت کنید به رشد بهتر پای کودکان کمک می‌کند و از کمر دردهای آینده جلوگیری می‌کند.
پای کودک خود را به درستی اندازه بگیرید و سایز آن پایی که بزرگ‌تر است به یاد داشته باشید. با توجه به آن پا که کمی بزرگ‌تر است کفش را تهیه کنید. اندازه‌گیری کفش را در حالت ایستاده انجام دهید.
مهم‌ترین نکته برای خرید کفش مناسب کودک این است که همیشه کودک باید احساس راحتی کند.
نکته‌ی دیگر برای کفش کودک این است که کودکان دوست دارند کارهایشان را خودشان انجام دهند و حس استقلال کنند. برای همین موضوع بهتر است کفش چسبی برایشان تهیه کرد. آن‌ها به راحتی می‌توانند کفش چسبی را بپوشند ولی بستن بندهای کفش بندی برایشان در اوایل سخت به نظر می‌رسد.

کفش چسبی

در نهایت به میزان مقاومت و منعطف بودن کفش کودکتان توجه داشته باشید. دقت کنید که کفش در عین حالی که استحکام خوبی دارد، انعطاف‌پذیری بالایی هم داشته باشد.
کودک را هنگام خرید همراه خود ببرید و انتخاب رنگ و طرح کفش را به خود اد بسپرید. به این ترتیب او زمان بیشتری هم از کفشی که به سلیقه‌ی خودش تهیه شده است، استفاده می‌کند.

انتخاب کفش کودک

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *