مقاله

مهم‌ترین اصول شیک پوشی برای خانم‌ها

how to be stylish

وقتی حرف از شیک‌پوشی به میان می‌آید، تصور می‌کنید که حتما باید هزینه زیادی صرف کنید یا سراغ برند خاصی بروید. باید به شما بگویم که می‌توانید با هزینه‌ای معقول و نه چندان زیاد هم خوش‌تیپ به نظر برسید، فقط کافی‍ست اصول شیک ‌پوشی را بدانید.

در نهایت باید بدانید که تعریف دقیقی برای شیک‌پوشی وجود ندارد و بسته به سلیقه هر فرد، تعریف استایل شیک و باکلاس هم متفاوت است. در این مقاله سعی می‌کنم اصول ابتدایی شیک‌پوشی را بررسی کنم تا هم بتوانید از لباس‌ها یا کیف و کفش‌هایی که مدت‌هاست در کمدتان خاک می‌خورد استفاده کنید، هم بتوانید در خرید اجناس جدید، گزینه‌های بهتری را انتخاب کنید.

سادگی، ابتدایی‌ترین اصل شیک‌ پوشی

همانطور که قدیمی‌ها همیشه گفته‌اند، زیبایی در سادگی‌ست. امروزه با وجود طرح‌ها و مدل‌های متعدد و بعضا عجیب و غریبی که صنعت مد به خود می‌بیند، یک استایل ساده، شاید بیش از هر چیزی بتواند ظاهر شما را شیک و منحصر به فرد نشان دهد. بنابراین همیشه سعی کنید چند دست لباس ساده در کمد لباس‌هایتان داشته باشید. مدل‌های پرزرق و برق سریع شما را خسته می‌کنند و از آن‌ها دلزده می‌شوید.

استایل ساده یک خانم، اصل اول شیک پوشیبا توجه به اندامتان لباس انتخاب کنید

لباسی که می‌پوشید را با توجه به فرم اندامتان و سایز خود انتخاب کنید. چاقی یا لاغری، قد بلند یا قد کوتاه، این‌ها هیچ ارتباطی با شیک‌پوشی شما ندارند. بدن شما هر فرمی که داشته باشد، لباس مناسب با آن هم وجود دارد، تنها کافی‌ست لباس‌هایی بپوشید که به فرم بدن شما بیاید و بدانید که چه سایزی و چه ترکیبی فرم بدن شما را بهتر نشان می‌دهد.

پیراهن راه راه در تن یک خانم که اصول شیک پوشی را رعایت کرده استبه نکاتی که در ادامه گفته می‌شود دقت کنید تا بتوانید همیشه اصول شیک‌پوشی را رعایت کنید:

  • اگر می‌خواهید لاغرتر و قد بلندتر به نظر برسید از لباس‌های تیره و یک‌رنگ و پارچه‌های سبکی مثل نخ یا کتان استفاده کنید.
  • اگر می‌خواهید چاق‌تر به نظر برسید، رنگ لباس بالا تنه و پایین تنه باید متفاوت باشند و ترجیحا از رنگ‌های روشن استفاده کنید.
  • استفاده از پارچه‌های سنگینی مثل پشم یا بافتنی، شما را چاق‌تر نشان می‌دهد.
  • لباس‌هایی با یقه بلند مثل یقه اسکی، گردن شما را کوتاه‌تر نشان می‌دهد.
  • لباس‌هایی که دقیقا سایز بدنتان هستند، شما را کمی لاغرتر نشان می‌دهند، بنابراین اگر می‌خواهید کمی چاق‌تر به نظر بیایید، بهتر است از لباس‌‌هایی که کمی آزادتر هستند استفاده کنید.

استفاده از اکسسوری‌ها، اصل فراموش‌شده شیک پوشی

اغلب خانم‌های شیک‌پوش از اکسسوری استفاده می‌کنند، پس مهم است که به جزئیات ظریفی مثل یک دستبند یا ساعت یا هراکسسوری دیگری اهمیت بدهید. برای اینکه همیشه شیک باشید نباید لزوما یک کمد پر از لباس‌های رنگارنگ داشته باشید، فقط باید در کنار آن‌ها از اکسسوری‌های متفاوت استفاده کرد.

در استفاده از گردنبندها دقت کنید که گردنبندهای کوتاه، گردن شما را کوتاه‌تر نشان می‌دهد.

اکسسوری های مورد استفاده یک خانمانتخاب کفش مناسب

برای اینکه در هر استایلیبرای که انتخاب می‌کنید شیک باشید و بدرخشید، در کنار لباس‌ها یک جفت کفش مناسب با آن استایل را بپوشید. اگر تیپ رسمی انتخاب شماست، کفش هم رسمی باشد و اگر تیپ کژوال، کفش را هم اسپرت بپوشید. کفش‌ مناسب برای هر تیپی داشته باشید و آن را در موقعیت‌های مناسب ست کنید.

توجه کنید که استفاده از کفش‌های پاشنه بلند می‌‌تواند شما را لاغرتر نشان بدهد.

کفش در استایل زنانه

 

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *