مقاله

انتخاب رنگ مانتو برای رنگ پوست های مختلف

در انتخاب رنگ مانتو به چه نکاتی توجه کنیم؟

مانتو یکی از اصلی‌ترین بخش‌های لباس زنان در ایران هست و به خاطر همین بسیار اهمیت دارد. پس مهم است که بدانیم چه رنگ مانتویی را با چه استایل و چه تیپی بپوشیم. برای انتخاب مانتو، موارد زیادی را می‌توان در نظر گرفت مثل اینکه رنگ همه اجزای پوشش شما به گونه‌ای باشد که بهم بیایند یا اینکه مدل مانتو را با توجه به اندام خود انتخاب کنید و در مواقعی با توجه به موقعیت و مراسمی که می‌خواهید شرکت کنید، مانتوی مناسب بپوشید. انتخاب رنگ مانتو براساس رنگ پوست یکی از مسائلی است که باید به آن دقت کرد. شاید راز خوش‌پوشی همین توجه به جزئیات است.

عده‌ای از خانم‌ها هستند که همیشه مشکی می‌پوشند، درست است که مشکی رنگی مناسب برای همه‌جا و همه مراسم‌هاست ولی بهتر است به رنگ‌هایی که به تن می‌کنید تنوع دهید و در انتخاب رنگ مانتو کمی متفاوت عمل کنید.

می‌خواهیم در این مقاله بررسی کنیم که چه رنگ‌هایی به پوست تیره و چه رنگ‌هایی به پوست روشن می‌آید تا به اشتباه رنگی را تنها به دلیل اینکه مد شده یا در تن دیگری شیک است انتخاب نکنیم.

انتخاب رنگ مانتو برای پوست تیره

اگر پوست تیره (گندمی یا سبزه) دارید، بهتر است رنگ‌هایی را انتخاب کنید که تیره نباشند مثل صورتی، کرمی، سفید و آبی کم‌رنگ. این متضاد بودن رنگ‌ها باعث جذابیت بیشتر در صورت می‌گردد . در هر صورت اگر قرار باشد رنگی را نپوشید آن قهوه‌ای است که چون به رنگ پوستتان نزدیک است، مناسب نیست. زمان‌هایی هست که در شرایط متفاوت باید لباس فرم، اداری و تیره پوشید، در این مواقع کیف، کفش و دیگر اکسسوری‌ها را رنگ روشن استفاده کنید.

بنابراین اگر به دنبال بک انتخاب مطمئن هستید، تناژهای روشن و کم‌رنگ را حتما مدنظر قرار دهید. 

انتخاب رنگ مانتو برای پوست سفید

اگر پوست سفید دارید باز هم این موضوع را در نظر بگیرید که رنگ‌های متضاد رنگ پوستتان را انتخاب کنید. رنگ‌های قهوه‌ای، مشکی، زرشکی، سورمه‌ای،آبی کاربنی انتخاب خیلی مناسبی برای پوست سفید هستند.

اگر قرار باشد رنگی را نپوشید آن رنگ‌های پاستیلی هستند چرا که پوست شما را روشن‌تر نشان می‌دهد.

انتخاب مانتو برای پوست‌های معمولی

اگر که پوستی معمولی دارید نه خیلی سفید و نه خیلی سبزه به راحتی می‌توانید از همه رنگ‌ها به سلیقه خود استفاده کنید. بهرحال این موضوع را درنظر بگیرید که اگر رنگ پوستتان متمایل به گندمی است رنگ‌های تیره را کمتر استفاده کنید و اگر رنگ پوستتان به سفید نزدیک است از رنگ‌های روشن کمتر استفاده کنید.

برای اینکه مانتو منتخب شما در تنتان جلوه کند به نکاتی مثل رنگ پوست حتما توجه کنید. زیرا با نادیده گرفتن این موضوع ممکن است مانتویی هرچقد زیبا به شما نیاید. پس به انتخاب رنگ مانتو خود فکر کنید و برای ست کردن هر استایلی می‌توانید با خیال راحت از رنگ‌های خنثی استفاده کنید که کارایی بسیار زیادی دارند.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *