مقاله

چه کفشی بپوشیم، چه کفشی نپوشیم؟

چه کفشی بپوشیم؟

خیلی وقتا فقط به اینکه مانتو یا پیراهن چی بپوشیم توجه می‌کنیم و کفش هرچی که دم دست بود رو به پا می‌کنیم ، درصورتی که یکی از نکات مهم استایل این هست که به مدل کفش‌ها و اینکه چه کفشی بپوشیم توجه کنیم.

کفشی که قرار هست با لباس ست کنید یکی از دغدغه‌های ما خانوم‌هاست چون اگر یک لباس شیک به تن کنیم ولی کفشمان با آن ست نشود، کل استایل ما را زیر سوال می‌برد.

در این مقاله می‌خواهیم به این موضوع بپردازیم که چجوری کفش مناسب را انتخاب کنیم و علاوه بر سلیقه‌مان چه چیزهای دیگری را باید مدنظر قرار بدهیم.

موقعیت را در نظر بگیرید

باید ببینید برای چه مراسمی و چه موقعیتی کفش انتخاب می‌کنید، برای یک دورهمی دوستانه یا یک مراسم عروسی یا یک مراسم کاملا رسمی. موقعیت‌ها رو کاملا سنجیده و بعد متناسب با اون موقعیت لباس و کفش تصمیم بگیرید چه بپوشید.

مثلا برای موقعیت‌های رسمی یک کفش پاشنه‌دار با نوک کمی تیز یا کفش‌های پاشنه‌دار جلو باز که دو انگشت دیده می‌شوند بسیار مناسب هستند. حال اگر قد بلندی دارید کفش‌های تخت چرمی گزینه مناسبی است.

برای یه موقعیت کژوال آزادی عمل دارید و هرچه که در آن راحتید انتخاب کنید مثلا با یک دامن کوتاه نیم چکمه یا یک صندل تخت یا کفش بندی لج‌دار همه مناسب هستند.

سرکار چه کفشی بپوشیم؟

زنان و مردان شاغل زمان زیادی از روز خود را سرکار سپری می‌کنند و مهم است که کفشی که به پا می‌کنند راحت باشد. در عین حال که رسمی است، برای خانوم‌ها کفشی راحت، اسپرت و کمی پاشنه‌دار انتخاب مناسبی است زیرا که از کمردرد جلوگیری می کند. پا را بعنوان قلب دوم هم می‌نامند پس باید به راحتی آن بسیار بها داد.

انتخاب کفش مناسب با توجه به فصول مختلف

برای  فصول گرم کفشی که در آن راحت باشید تا اگر تصمیم به ورزش در محیط خارج از خونه داشتید، شما را آزار ندهد. نرم و خنک باشد. اگر صندل قرار نیست بپوشید کفش باید دارای منفذهایی باشد که پای شما هوا بخورد و زیاد عرق نکند. توجه کنید که اگر با مانتو یا پیراهنی که می‌پوشید، نیم‌بوت هم ست شود اصلا گزینه مناسبی برای پوشیدن در این فصل نیست.

برای فصل های سرد بوت و نیم‌بوت مناسب است. مهم‌ترین اصل در انتخاب کفش مناسب هوای سرد، گرم بودن کفش است و اینکه آب به داخل آن نفوذ نکند. کفشی که پای شما را (مخصوصا ساق پا) را گرم نگه دارد بخصوص برای افرادی که بیماری روماتیسم دارند یا پایشان قبلا شکسته و آزرده است. اگر کفش‌های جنس نبوک را که بسیار گرم هستند انتخاب کردید به یاد داشته باشید که در باران نپوشید چون رویه‌ی آن را خراب می‌کند.

به رنگ کفشی که می‌پوشید دقت کنید

لزومی ندارد که کفش شما دقیقا هم رنگ لباس‌های شما باشد. اگر نگاهی به چرخه رنگ بیندازید خواهید دید که چه ترکیبی از رنگ‌ها کنارهم زیبا می‌شوند و مکمل هم هستند و این بهترین گزینه برای انتخاب رنگ‌های استایل شماست. برای اینکه رنگ‌های لباس و کفش شما به راحتی ست شود، اگر لباسی چند رنگ دارید، رنگ کفش را با یکی از رنگ‌های موجود در لباس ست کنید و اگر لباسی تک رنگ به تن می‌کنید از روی چرخه رنگ، کفشی با رنگ مکمل انتخاب کنید.

با لباس مجلسی چه کفشی بپوشیم؟

وقتی که قراره به یک مجلس بروید، چه عروسی باشد چه تولد چه یک مراسم خودمانی، حتما ذهن شما درگیر این می‌شود که خوب الان اگر بخواهم این لباس را بپوشم چه کفشی را انتخاب کنم. انتخاب کفش برای لباس‌های مجلسی می‌تواند به معیارهای زیادی مرتبط باشد مثلاً این‌که پیراهن شما بلند است یا کوتاه. اگر کوتاه است، قد آن تا کجاست؟ زیر زانو؟ روی زانو؟ بالای زانو؟ دامن خیلی کوتاه.

مورد بعدی طرح لباس شماست که ساده هست یا گلدار یا براق و مخمل؟ که می‌توانید با توجه به آن کفش انتخاب کنید.

با لباس مجلسی بلند چی بپوشیم

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *